Csillagok ragyogták be a Czakó utcát – felejthetetlen családi és sportnap az egyszülős sérült gyerekekért
Különleges, élményekben gazdag délelőtt várta 2025. szeptember 28-án a családokat a Czakó utcai Sport- és Szabadidőközpontban. Az Egyszülős Központ szervezésében megvalósult Csillagok Napja jótékonysági családi- és sportnap célja az volt, hogy közösséget teremtsen, összehozza az egyszülős családokat, és felhívja a figyelmet a sérült gyermekek támogatására. A program egyben bemutatta a fogyatékossággal élő gyermekek és fiatalok tehetségét, lehetőségeit – és azt, hogy a közösség ereje valódi csodákra képes.
Mozgalmas sportprogramok – minden korosztály megtalálta a kedvencét
A sportkedvelők egész délelőtt változatos és izgalmas aktivitásokban próbálhatták ki magukat. A Magyar Diáksport Szövetség családi ügyességi játékokkal mozgatta meg a résztvevőket, az Ezüstcipő Focisuli Alapítvány pedig dekázóversennyel és footgolffal hozta lendületbe a napot.
A Kancellária SE további sportos kihívásokat kínált, míg az Alapítvány a Parasport Jövőjéért sportolói közül Nagy Vivien paralimpikon látványos boccia bemutatóval érkezett. A FODISZ különleges élményt nyújtott: látássérült sakkal hívta fel a figyelmet a fogyatékkal élők sportolási lehetőségeire és tehetségére.
Színpadi varázslat és zenei élmények
A színpadi programok Kőhalmi Ferenc bűvész lenyűgöző előadásával indultak, amely azonnal magával ragadta a közönséget. A Varázsceruza fogyatékosügyi tehetségkutató és tehetséggondozó program két fiatal tehetsége, Kovács Cintia és Kovács Dzsenifer megható és inspiráló produkcióval mutatkozott be.
A jókedvről az Alma együttes gondoskodott, akik fergeteges koncerttel töltötték meg a sportközpont területét. A délelőtt zárásaként Karácsony János lépett színpadra, és különleges hangulatot teremtett zenéjével.
Kézműves élmények, közösségi beszélgetések és különleges bemutatók
A rendezvény ideje alatt több sátorban zajlottak kézműves és közösségi foglalkozások. Az Egyszülős Központ és a CsillagPont sátraiban művészetterápiás kézműves tevékenységek várták a gyerekeket és szülőket, míg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság standján társasjátékok és kerekasztal-beszélgetések zajlottak.
A Kézzelfogható Alapítvány standján fogyatékossággal élő emberek által készített termékek vására kapott helyet, amely sokakat megérintett. A méltán híres vaklufis, Lakatos Norbert pedig látványos alkotásaival varázsolta el a látogatókat.
A nap során pontgyűjtő játék is zajlott, amelynek végén izgalmas tombolasorsolás tette fel a koronát a programra.
Egy nap, amely megmutatta: együtt minden lehetséges
A Csillagok Napja nemcsak szórakoztató, hanem mélyen inspiráló esemény volt. A sport, a művészet és a közösség ereje képes áthidalni a különbségeket, és olyan élményeket teremteni, amelyek hosszú távon is erősítik a családokat.
A rendezvény sikeréhez nagyban hozzájárult a Budavári Önkormányzat, amely térítésmentesen biztosította a helyszínt – ezzel támogatva a közösségi összefogást és lehetőséget teremtve egy befogadó, élményekkel teli nap megvalósítására.
A Csillagok Napja valódi ünnep volt: a tehetség, az elfogadás, a közösség és az összetartozás ünnepe.






